ورود به حساب کاربری
جالب ترین های ژاپن

ژاپن

ژاپن شرقی ترین کشور دنیا است به همین خاطر اولین کشوری است که خورشید در آن طلوع میکند، خود ژاپنی ها کشورشان را آفتاب تابان مینامند که به ژاپنی نیهونگو میشود.

ژاپن کشور شکوفه های گیلاس، معابد زیبا، جنگل های بامبو، کیمونو و مدرنیته است و نکته ی مهمی که درباره ی ژاپن وجود دارد این است که هیچوقت حوصله اتان در این کشور سر نمیرود حتی اگر زمان زیادی را صرف سفر به این کشور کنید هنوز جاهایی برای دیدن وجود دارد.

موارد زیر مطمئنا شما را در سفر به ژاپن کمک خواهد کرد:

توکیو:

توکیو با جمعیتی بالغ بر 13 میلیون نفر به بزرگترین و گران ترین شهر دنیا تبدیل شده است.

توکیو شهری مدرن است که در جای جای آن با ربات ها و دستگاه هایی برخورد خواهید کرد که به شما خدمات رسانی میکنند و در کنار مدرنیته با معابدی رو به رو میشوید که قدمت کهن دارند.

ولی یادتان باشد که این شهر بسیار گران است پس در سفر خود تا میتوانید صرفه جویی کنید.

دیزنی لند، آکواریوم توکیو، برج درخت آسمان که بلندترین برج توکیو محسوب میشود، کاخ سلطنتی و معبد سنسوجی از جاذبه های گردشگری این شهر است.

کیوتو:

به شهر معابد معروف است و از معابد معروف این شهر میتوان به کینکاکوجی، فوشیمی ایناری اشاره کرد، این شهر یک جنگل بامبو بسیار زیبا دارد که دیدن آن شما را وارد عالم خیال میکند.

سومو:

ورزش معروف ژاپن است که به دوران باستان برمیگردد، این کشتی که یک مراسم آیینی بوده و برای سرگرم کردن خدایان شینتو انجام می شده است، برای دیدن مسابقات سومو میتوانید بلیط تهیه کنید و قیمت بلیط ها با توجه به جایگاه صندلی تغییر میکند. 

کابوکی:

این نمایش ژاپنی که توام با موسیقی، رقص و گریم است، بیشتر توسط مردان انجام میشود و در کابوکی_زا میتوانید بلیط به همراه معرفی این نمایش دریافت کنید.

خیابان آکیهابارا:

این خیابان یکی از شلوغ ترین و یکی از معروفترین خیابان های توکیوست، در این خیابان میتوانید لوازم خانگی، کتاب های مصور معروف به مانگا، ویدئو گیمز و خیلی چیز های دیگر پیدا کنید.

در این خیابان میتوانید از رستوران ها و غذاهای خیابانی هم لذت ببرید.

معبد گوتوکوجی:

گوتوکوجی معبد مجسمه های مانکی نکو یا همان مجسمه ی گربه های خوش شانس است، گربه ایی که میگویند به فرهنگ چینی برمیگردد و یکی از پنجه های خود را عقب و جلو میکند، در فرهنگ چینی این گربه ها طلایی رنگ هستند ولی در ژاپن سفید رنگ درست میشوند و گفته میشود که بسیار شانس آور هستند.

در سفر خود به ژاپن حتما یکی از این مجسمه ها را برای سوغاتی یا صرفا یادگاری از این کشور بگیرید.

سوشی:

سوشی یک غذای ژاپنی است و به این صورت درست میشود: گوشت ماهی یا میگو یا دیگر آبزیان را خام سرو میکنند در کنار سسی که به آن واسابی میگویند، واسابی یک نوع ترب ژاپنی است و کمی تند است طعمی همانند خردل دارد ولی چندان خوشبو نیست آنرا معمولا با سس سویا ترکیب میکنند و روی سوشی یا ساشیمی میریزند که طعمی جالبی به غذا میدهد.

شاید در کشور خود سوشی خورده باشید ولی مطمئن باشید در ژاپن طعم آن بسیار فرق میکند.

گودزیلا:

گودزیلا یک فیلم تخیلی محصول کشور ژاپن است که در سال 1954 تولید شد.

داستان این فیلم درباره ی یک هیولا است که بر هیولا های دیگر چیره میشود و وارد شهر شده و خسارت به بار می آورد، اخیرا هالیوود هم درباره ی این هیولا فیلمی ساخته است.

سردیس گودزیلا که در منطقه ی شینجیکو توکیو قرار دارد، توریست های زیادی را به خود جذب کرده، اگر به ژاپن سفر میکنید حتما با مجسمه ی این هیولا یک عکس اینستاگرامی بگیرید.

کیمونو:

کیمونو لباس سنتی ژاپنی ها است و در برخی از خیابان های این شهر ممکن است خانم هایی را ببینید که شهر را با پوشیدن این لباس زیبا مزین کرده باشند ولی یادتان باشد که این لباس بسیار گران است پس بفکر خرید آن نباشید میتوانید این لباس را کرایه یا با آن چند تا عکس بگیرید.

همینطور توجه داشته باشید که طرز پوشین آن نیاز به توضیح دارد پس حتما از راهنمای خود درباره ی آن سوال کنید.

کافه ی گربه ها:

کافه ی کالیکو در شینجیکو یک جاذبه ی گردشگری است با تم وجود گربه در کافه، شاید بنظر یک کافه ی معمولی بیاید و دلتان بخواهد با نوشیدن چای یا قهوه در این کافه کمی ریلکس کنید ولی یادتان باشد که این کافه پر از گربه هایی است که هر کدام به سمتی میروند و چه چیزی از این بهتر که در کنار نوشیدن چای از نوازش کردن گربه ها هم لذت ببرید البته اگر گربه دوست هستید.