ورود به حساب کاربری
پیکاپ چیست؟

شاید برای شما پیش آمده باشد که بخواهید به کشورهایی مانند آمریکا، کانادا یا انگلستان سفر کنید. سفر به این کشورها مستلزم دریافت ویزا است و ویزا را باید در کشور سومی دریافت کنید، چراکه به دلیل قطع روابط دیپلماتیک، سفارتخانه این کشورها در ایران فعالیتی ندارد؛ بنابراین برای دریافت ویزا باید به کشور همسایه مانند ترکیه یا ارمنستان (امارات و...)سفر کنید.

فرایند پیکاپ به این صورت است که ابتدا ( ابتدا وقت سفارت میگیرند و سپس.. ) به کشور همسایه که سفارتخانه کشور مقصدتان در آن فعالیت دارد سفر می‌کنید و درخواست ویزا می‌دهید. پس از طی مراحل ثبت درخواست و انگشت‌نگاری به کشور خود بازمی‌گردید. سفارت جواب درخواست ویزا را برای شما ایمیل می‌کند که مثبت یا منفی است.

اگر مثبت باشد شما باید بار دیگر به کشوری که از آن درخواست داده‌اید مراجعه کنید تا ویزا روی پاسپورت شما لحاظ شود. برای اینکه بار دیگر به سفارتخانه مراجعه نکنید، می‌توانید در سایت ویزاجت درخواست بدهید (درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید .)تا نماینده‌ ویزاجت به سفارتخانه مورد نظر شما برود( مراجعه کند) و این روند را برای شما انجام دهد. فرایند ارسال پاسپورت شما به سفارتخانه و بازگرداندن آن را پیکاپ پاسپورت یا ویزا (حذف شود )می‌گویند.

چرا پیکاپ؟

مراجعه به کشور سومی برای دریافت ویزا مستلزم اقامت چندروزه در آن کشور و صرف هزینه‌هایی گزاف است. همچنین باید زمان زیادی را برای این فرایند اختصاص دهید. خاطرنشان است که شما نمی‌توانید به‌یک‌باره ویزا درخواست دهید و پاسخ آن را بگیرید. ممکن است جواب ویزا تا یک ماه نیز طول بیانجامد.

پیکاپ در هزینه و وقت شما صرفه‌جویی می‌کند. این فرایند بسیار ساده و قانونی است و شما هیچ‌گونه مراجعه مجددی به محل درخواست ویزا نخواهید داشت. ویزاجت مدارک شما را به نماینده‌ خود در کشوری که از آن درخواست ویزا کرده‌اید، ارسال می‌کند. نماینده ویزا جت پاسپورت شما را به سفارتخانه می‌برد و پس ‌از این که ویزا روی پاسپورت شما لحاظ شد آن را برای شما در ایران ارسال می‌کند.

امنیت در پیکاپ

فرایند پیکاپ در عین حال که سهولت زیادی ایجاد می‌کند، فرایندی بسیار حساس است. امنیت در این فرایند بسیار مهم است چون عموما مدارک بسیار مهمی فرستاده یا تحویل داده می‌شوند.

ویزاجت امنیت پاسپورت شما در فرایند پیکاپ را تضمین می‌کند و سازوکارهای قانونی را به‌دقت انجام می‌دهد؛ چرا که در صورت بروز هر گونه حادثه‌ای برای مدارک ویزا به راحتی می‌توان از آن‌ها سؤاستفاده کرد. مثلا هنگام برگرداندن پاسپورتی که ویزا دریافت کرده است به داخل ایران باید نکات ایمنی را به‌صورت جدی رعایت کرد چراکه با جعل از این پاسپورت می‌توان شخص دیگری را از کشور خارج کرد.

نکته بعدی این است که هر مسافری که قصد خروج از کشور را دارد صرفا باید پاسپورت خود را به همراه ببرد و اگر پاسپورت شخص دیگری به‌ غیر از خود را همراه داشته باشد، کاری غیرقانونی انجام داده است(صورت گرفته است ) و احتمال دارد با وی برخورد قضایی صورت بگیرد.( واین مورد دور از ذهن نمیباشد )

چرا باید از خدمت پیکاپ پاسپورت سایت ویزاجت استفاده کنیم؟

خروج پاسپورت از کشور، بدون حضور دارنده پاسپورت فقط برای فرایند پیکاپ و چند مورد دیگر انجام می‌شود. کارگزاری که این فرایند را انجام می‌دهد مستلزم دریافت مجوزهای قانونی است. همچنین انجام این فرایند برای کارگزار دارای هزینه‌هایی است تا این روند را کاملا قانونی کند. ویزا جت تمامی مراحل قانونی را طی کرده و مجوزهای لازم را دریافت کرده است.

این روزها متاسفانه شاهد بوده‌ایم که بعضی از کارگزاران فرایند پیکاپ، برای فرار از مجوزها و هزینه‌های قانونی آن، پاسپورت‌ها را به مسافران دیگر می‌سپارند و با هزینه‌ای اندک پاسپورت متقاضیان ویزا را به ‌صورت غیرقانونی از کشور خارج می‌کنند. این فرایند بدون اطلاع مراجع قانونی صورت می‌گیرد و کاری بسیار خطرناک و البته خلاف قانون(قواننین) در سرتاسر دنیا است(می باشد ).

در ویزاجت همه فرایند پیکاپ را به‌صورت قانونی انجام می‌دهد. هر پاسپورتی که توسط ویزاجت از کشور خارج می‌شود، کد اداره گذرنامه ناجا را روی خود دارد و چنانچه مشکل احتمالی‌ای پیش آمد، مشخص خواهد بود که این پاسپورت به‌صورت قانونی و بااطلاع شخص دارنده پاسپورت از کشور خارج‌ شده است. فرآیند پیکاپ، به معنی پاسپورت توسط نماینده کارگزار به سفارتخانه و بازگرداندن آن به ایران است. فرایندی بسیار مفید که باعث کاهش هزینه و صرفه‌جویی در زمان شما می‌شود. همچنین به دلیل حساسیت این کار، باید نکات امنیتی رعایت شوند(تکرار) و ضروری است که کارگزاری معتبر را برای این کار انتخاب کنید تا از سؤاستفاده‌های احتمالی در امان باشید.

برای ثبت درخواست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید