ورود به حساب کاربری
17 مورد از عجیب ترین های چین

 

1. شهر ارواح:

در چین شهرک های تازه ساخت زیادی وجود دارد که علی رغم تازه ساخت بودنشان، خالی از سکنه هستند. وقتی به این شهر ها یا شهرک ها سر بزنید حس آخر الزمانی به شما دست می دهد.

2. موزه ی هندوانه:

شاید خرید چند هندوانه از میوه فروشی قابل قبول باشد ولی موزه ی هندوانه کمی عجیب است، در بیجینگ موزه ایی وجود دارد که هندوانه های کشاورزان چینی را به نمایش میگذارد و حتی گاهی امکان خرید به شما می دهد، در این موزه مجموعه ایی از بزرگترین هندوانه ها به نمایش گذاشته می شود.

3. غاز پلیس:

غاز ها پرندگان بسیار حساسی هستند بخصوص وقتی متوجه خطر میشوند، نکته ی جالب در این است که چین جمعیت بسیار زیادی از این پرندگان را در خاک خود دارد ولی جالب تر اینجا است که در چین آنها را برای کارهای پلیسی تربیت می کنند مانند سگ پلیس، جالب نیست؟؟

4. پارک های آبی بسیار شلوغ:

همانطور که می دانید چین یکی از پرجمعیت ترین کشور های دنیا به حساب می آید و تجسم کنید که با این تعداد جمعیت بخواهید در پارک های آبی چین شنا کنید، قطعا قادر به شنا کردن نخواهید بود.

5. امکان عکس گرفتن با ببر ها:

در چین، در برخی از مراکز نگهداری از ببرها یا نمایش های خیابانی که از ببر ها استفاده میشود این امکان را به شما می دهد که با آنها سلفی بگیرید.

6. کوه تیانمان:

مسیر هایی در این کوه ایجاد شده بنام sky walk  یا راه رفتن روی آسمان که کفپوش آن از شیشه است تا به شما این امکان را بدهد که منظره پایین پل را ببینید تا این حس را در شما بوجود بیارد که انگار دارید در آسمان ها قدم می زنید.

این قدم زدن با ارتفاعی بالغ بر 1524 متر بیشتر حس ترس می دهد و به کسانی که ترس از ارتفاع دارند توصیه می شود تا از این مسیر استفاده نکنند یا حداقل یک بار برای همیشه با ترس خود کنار بیایند.

7. اردک با قلاده:

اگر به چین سفر کردید و در خیابان اردک هایی را دیدید که صاحبانشان با یک قلاده آنها را کنترل میکنند اصلا غافلگیر نشوید، چون در چین به وفور با همچین صحنه هایی مواجه می شوید.

8. معابد معلق:

این معابد که در کناره های صخره ایی، بیش از 1500 سال پیش ساخته شده است، تبدیل به یک جاذبه ی گردشگری شده و شاید جالب باشد که بدانید بعد از این همه سال هنوز پابرجا است و اینکه چطور هنوز پابرجا مانده است هم به شگفتی این معبد می افزاید.

9. پلکان اژدها:

این پلکان که در خارج از شهر بیجینگ واقع شده است بلند ترین پلکان خارج شهری دنیا به حساب می آید و جالب این است که شبیه به یک اژده های بزرگ زردرنگ است.

10. تای چی در پارک:

اگر صبح زود از هتل بیرون آمدید و دیدید گروهی از مردم در حال انجام این ورزش هستند تعجب نکنید در چین ، تای چی یک ورزش محبوب است، که  همانند یوگا آرامش بخش نیز می باشد.

11. بازی با پانداها:

همه ی ما این موجودات تنبل و با مزه را دوست داریم ولی چه میشد اگر می توانستیم آنها را از نزدیک ببینیم و با آنها بازی کنیم؟ در چین مراکز نگهداری از پانداها وجود دارد که به شما این امکان را می دهد در کنار آموزشی که از مسئولان این مراکز می گیرید این موجودات دوست داشتنی را از نزدیک ببینید و با آنها بازی کنید.

12. ساحل قرمز:

این ساحل در شهرستان داوا، استان پانجین قرار دارد و اگر به این شهرستان رفتید از این ساحل یک دست قرمز دیدن کنید، دلیل قرمزی آن وجود یک گونه ی گیاهی از رده ی سیاه شور است.

13. فستیوال یخ:

با فرا رسیدن ماه زمستان جشنواره ایی بنام هاربین در چین برگزار می شود که به هنرمندان این امکان را می دهد تا آثار خودشان را با یخ به نمایش بگذارند.

در این جشنواره خانه و مجسمه های یخی بزرگی به نمایش گذاشته می شود، بهترین موقع برای بازدید از این جشنواره کریسمس است.

14. جنگل صخره ها:

در چین جنگلی وجود دارد که پر از صخره های نوک تیز خاکستری است که لابه لای آنها جلبک و گیاهانی کوچک رشد کرده است، این مناظر را فقط در فیلم ها دیده اید ولی در چین واقعا همچین جایی وجود دارد پس اگر به چین رفتید، دیدن آنرا از دست ندهید.

15. فروشگاه های تقلبی شرکت اپل:

در چین پر از این نمایندگی ها و فروشگاه های تقلبی شرکت اپل است، اگر در چین به فروشگاهی با آرم شرکت اپل برخوردید، گولشان را نخورید چون در چین این شرکت ها زیاد هستند.

16. لژیانگو:

آیا تا بحال با دیدن یک عکس به خودتان گفته اید که باید در آنجا باشید؟ لژیانگو دقیقا همان جا است، لژیانگو در شهر کون مینگ واقع شده است و در ماه نوامبر مناظری دیدنی بوجود می آورد که دلتان می خواهد کار و زندگی اتان را بخاطرش رها کنید و از آنجا دیدن کنید. 

17. روستای سبز:

روستایی در کشور چین وجود دارد که قبلا محل سکونت تقریبا 2000 ماهیگیر بوده است ولی با گذشت زمان این روستا خالی از سکنه می شود و بخاطر نبود فعالیت های انسانی، پوششی سبز کل منطقه را فرا می گیرد و حتی روی خانه ها جلبک و خزه رشد کرده است.

 

برای ثبت درخواست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید