ورود به حساب کاربری

 

جمهوری آفریقای جنوبی که در جنوب قاره آفریقا قرار دارد با کشور هایی چون بوتسوانا، زیمبابوه، موزامبیک، سوازیلند، لسوتو و نامیبیا مرز مشترک دارد، بزرگترین شهر این کشور ژوهانسبورگ است و اکثراً این کشور را با نام این شهر می شناسند ولی این کشور دارای سه پایتخت جداگانه است که یکی مربوط بخش اجرایی کشور می شود که پرتوریا نام دارد، دیگری که مربوط به بخش پارلمانی است در کیپ تاون قرار دارد و سومین بخش که بخش قضائی این کشور است در بلوم فونتین واقع شده است.

اقتصاد جمهوری آفریقای جنوبی در حال رشد و اقتصاد پویایی است گرچه با فراز و نشیب هایی همراه بوده است ولی سرمایه گذاری خارجی و همینطور صنعت گردشگری به اقتصاد آفریقای جنوبی کمک شایانی کرده است، این کشور در صنعت گردشگری نسبت به دیگر کشور های آفریقایی جلوتر است و حتی از امکانات بهتری برای گردشگری برخوردار است.

واحد پول جمهوری آفریقای جنوبی رند است که با اختصار ZAR  نشان داده می شود، مردم به دو زبان آفریکانس و انگلیسی صحبت می کنند.

لیست زیر شما را با این کشور بیشتر آشنا میکند:

  • ملت رنگین کمان:

آفریقای جنوبی یکی از کشور هایی است که تنوع نژادی در آن بالاست برای همین هم لقب ملت رنگین کمان را به خود گرفته است، در طول تاریخ خود به خاطر جنگ ها و استعمار توسط بریتانیا و حتی تجارت خارجی تنوع نژادی در این کشور بالا رفته است.

  • پل بلوکرانس:

این پل قوسی شکل که در کشور آفریقای جنوبی قرار دارد با ارتفاع 216 متر به بلند ترین پل برای بانجی جامپینگ یا پرش از ارتفاع تبدیل شده است، اگر به این کشور سفر می کینید حتما پرش از این پل را در نظر داشته باشید، کمی آدرنالین برای بالا بردن هیجان سفر لازم است.

  • حمام کردن روی صخره:

در افریقای جنوبی گردانندگان  اقامتگاه های طبیعی دست به کارهای عجیبی می زنند تا بوم گردان را به سمت خود جلب کنند، یکی از این اقامتگاه ها با گذاشتن وان حمام و فراهم کردن آب داغ در بلند ترین منطقه ی طبیعت محیطی آرامش بخش برای بوم گردان فراهم کرده است، بسیاری از بوم گردان برای ریلکس کردن از این حمام ها استفاده میکنند در حالیکه روبه رویشان کوه های سبز آماتول قرار دارد.

  • هلیکوپتر سواری:

یکی از لذت بخش ترین کار ها دیدن شهر از بالای آسمان است، برخی از آژانس های هواپیمایی و مجریان تور در کیپ تاون تور های هوایی با هلیکوپتر ارائه می دهند پس در سفر خود به این کشور حتما فرصت دیدن شهر کیپ تاون را از بالای آسمان را از دست ندهید.

  • موج سواری:

در جفریس بی می توانید فرصت موج سواری به دست بیارید، چه کسانی که موج سواری حرفه ایی انجام می دهند و چه کسانی که آماتور هستند، این خلیج کوچک در کشور آفریقای جنوبی بسیاری از موج سواران را از سرتا سر دنیا به خود جذب می کند.

  • پنگوئن:

در کیپ تاون کلونی بزرگی از پنگوئن هایی را خواهید دید که در ساحل های این شهر در حال استراحت هستند حتی کمی پایین تر از خط ساحلی امکان شنا کردن با این موجودات زیبا و بانمک را دارید.

  • هرمانوس:

در قسمت غربی کیپ تاون ساحلی وجود دارد که به شما امکان دیدن وال هایی که بیشتر در ماه های خرداد و آبان به این سواحل می آیند را میدهد. هرمانوس یکی از بهترین مناطق دنیا برای بازدید است پس جوری برنامه ریزی کنید که بتوانید این وال های زیبا را از نزدیک ببینید.

 

 

 

 

 

برای ثبت درخواست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید