ورود به حساب کاربری
یونان سرزمین فلاسفه

از یونان چه می دانید:

این کشور باستانی برای ما ایرانیان یادآور جنگ هایی است که در طول تاریخ با این سرزمین کهن داشته ایم، تاریخ این کشور با تاریخ سرزمین پارس گره خورده است که همین امر موجب تشابهات فرهنگی بسیاری بین دو کشور شده است.

همینطور فلسفه یکی دیگر از مواردی است که ما را یاد این کشور زیبا می اندازد، اگر کتاب دنیای سوفی را خوانده باشید، حتما می دانید که آموزه های ابتدایی سوفی از این کشور آغاز می شود.

یونان 2000 جزیره دارد که بیشترین نقطه ی گردشگری این کشور را بعد از آتن تشکیل می دهد، در تابستان بازدید از این جزایر به اوج خود میرسد.

لیست زیر شما را با این کشور بیشتر آشنا میکند:

یونان اولین دموکراسی جهان

دموکراسی آتنی ها به قرن پنجم قبل از میلاد بر می گردد، سیستمی بوده است که افراد با رأی دادن جهت تصویب یک قانون سرنوشت کشور خود را رقم می زدند، گرچه حق رأی مختص همه شهروندان نبوده است.

یکی از آفتابی ترین کشور های دنیا

معمولاً اروپایی ها برای گشت و گذار کشور هایی را انتخاب می کنند که آفتاب درخشان داشته باشد، یکی از مقاصد ایدئال آنها یونان به شمار می آید، یونان با داشتن جزیره های متعدد و ساحل های زیبایش مقصد دلربایی برای هر مسافر خارجی است.

غذاهای یونانی

شاید برای ما ایرانی ها هیچ غذایی جای غذای ایرانی را نگیرد ولی یونانی ها هم غذاهای معروف و دلچسب خود را دارند که چشیدن از آن به شدت توصیه می شود، از غذاهای معروف این کشور میتوان به موساکا، پنیر فتا، تزاتزیکی،کالاماری و سالاد یونانی اشاره کرد.

98% از جمعیت این کشور بومی یونان هستند

جمعیت یونان را بیشتر یونانی ها تشکیل می دهند و اقلیت این کشور بیشتر از نژاد آلبانی، ارمنی، بلغارستان می باشد.

چهل درصد از جمعیت این کشور را آتنی ها تشکیل می دهند، تسالوونکی دومین شهر پر جمعیت یونان است.

ایکاریا ناحیه ی آبی

مردم این جزیره بیشترین طول عمر را در دنیا دارند، اگر قصد سفر به یونان را دارید از ایکاریا حتماً دیدن کنید.

ازدواج یونانی ها

عروسی یونانی ها معمولاً با رقص و پرتاب بشقاب همراه است اگر فیلم my big fat Greek wedding را دیده باشید حتماً با صحنه هایی از شکاندن بشقاب مواجه شده اید.

 

در تابستان بیشتر از اینکه یونانی ببینید توریست خواهید دید

یونان قطعا یکی از کشور های محبوب برای گردشگری است و شاید جالب باشد که بدانید در تابستان صنعت گردشگری در این کشور به اوج خود میرسد و در یونان بیشتر از اینکه یونانی ببینید گردشگر میبینید.

اطلاعات کلی
  • جمعیت: 11142911
  • مساحت کشور: 131940 کیلومتر مربع
  • واحد پول: یورو
  • زبان رسمی : یونانی
  • پایتخت : آتن
برای ثبت درخواست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید