ورود به حساب کاربری
تایلند

 

کشور پادشاهی تایلند در شبه جزیره هندوچین قرار دارد، واحد پول بات و پایتخت این کشور بانکوک است.

شبه جزیره ی هند و چین شامل کشورهای، تایلند، ویتنام، کامبوج، لائوس، سنگاپور، میانمار و بخشی ازمالزی است.

لیست زیر در مورد این کشور حتما شما را شگفت زده میکند:

  • بانکوک:

پایتخت این کشور و شهر پرجمعیت تایلند است ولی چیزی که این شهر را عجیب تر میکند، نام این شهر است.

بلند ترین اسمی است که در رکورد های گینس در دنیا به ثبت رسیده است ولی ما تنها بخشی از این نام بلند را استفاده میکنیم.

  • پارک فیل ها:

یکی از جاذبه های گردشگری تایلند وجود فیل ها است و  این امکان را به شما میدهد تا از نزدیک آنها را لمس کنید و با این موجودات زیبا بیشتر آشنا شوید، فیل ها بسیار برای تایلندی ها با ارزش هستند.

فیل ها در این کشور با انسان ها خو گرفته اند و رابطه ی دوستانه ایی با آنها دارند.

  • مجمع الجزایر کو فی فی:

این مجمع الجزایر بیشترین گردشگر را در کل کشور دارد و جای جداناپذیر این کشور است. این جزیره به لطف فیلم "ساحل" لئوناردو دیکاپریو در سطح جهانی معروف شده است. 

کو فی فی شامل سواحل بیشماری است که یکی از آنها از دیگری زیباتر است. شما می توانید از این سواحل با راه رفتن یا با قایق های کرایه ای لذت ببرید. تردد وسایل نقلیه در اینجا ممنوع است.

  • پایتخت باستانی آیوتایا

آیوتایا شهری قدیمی و مقدس در 75 کیلومتری بانکوک است. قبلا این شهر پایتخت امپراطوری سیام بوده است (نام قدیمی کشور تایلند سیام بوده است). این شهرک باستانی در میراث جهانی یونسکو قرار دارد که توسط برمه ای ها به شدت تخریب شده است. امروزه از این شهرک ستون های بزرگ و معابدی باشکوه باقی مانده است. این معابد بزرگ به شما عظمت سلسله سیام در قرن چهاردهم را نشان می دهد. در بین این عبادتگاه ها وات مهابتا از همه قشنگ تر است.

  • ساحل کولیپ

در جنوبی ترین جای کشور، بهشت استوایی گمشده ای را در دریای آندامان می یابید. این جزیره با ارزش چند تا از زیباترین سواحل زیبا کشور را دارد، اینجا توقفگاه مناسبی جهت استراحت زیر درخت های گرمسیری است. با راه رفتن شما می توانید سه ساحل وصف ناپذیر را  طی کنید که عبارتند از ساحل طلوع (سانرایز بیچ)، ساحل غروب(سانست بیچ)، پاتایا.

  •   مثلث طلایی چیانگ رای

در بین کوهها شما روستا هایی را می بینید و با قبایل این منطقه آشنا می شوید. چیدمان این روستاها به شکل مثلث بوده و قبایل آن از سه کشور میانمار ، تایلند و لائوس در این مکان یکی می شوند 

در جاده مائه سالونگ شما مناظر زیبایی از شالیزار ها می بینید. در ادامه با کوه هایی روبه رو میشوید که روی آنها خانه ی روستاییان وجود دارد.

  • رودخانه کووای

شهر کانچانابوری پلی معروفی دارد. بازدید این پل به مسافران فرصت های جدیدی می دهد. گردشگران هرساله از اینجا عکس های زیادی میگیرند و شب ها در هتل های سیار می خوابند، در آبشار روان آبتنی می کنند و سپس در پارک ملی سای یوک اوقات خوبی را سپری میکنند.

  •  شهرک باستانی سوخوتای

یکی از شاهکارهای معماری تایلند همین شهرکی است که در 500 کیلومتری پایتخت قرار گرفته است. این شهرک باشکوه اولین پایتخت امپراطوری تایلند در قرن سیزدهم بوده است. اینجا از سال 1991 در میراث یونسکو قرار گرفته است.

  • شهر بودا

شهر بودا یا چیانگ مای ملقب به رز شمال تایلند است. در این شهر قدیمی شما به خانه های چوبی ، مجسمه های طلا و معابد چندین هزارساله خیره خواهید شد. دومین شهر بزرگ تایلد چیانگ مای بوده و جواهری بسیار ارزشمند است.

  • فانگ نگا

در جنوب تایاند و در 700 کیلومتری پایتخت نزدیک دریا آندامان، شما ساحل زیبا فانگ نگار را می بینید. اینجا دکور فیلم " مردی با تپانچه طلایی" در سال 1974 بوده است.

 

برای ثبت درخواست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید