ورود به حساب کاربری
مالزی

 از مالزی چه می دانید:

 

مالزی یا فدراسیون مالزی نام کشوری در جنوب آسیا است که قبلا متشکل از چهار فدراسیون شامل مالایا، صباح، سنگاپور، ساراواک بوده است.

این چهار فدراسیون یک اتحادیه متشکل از 14 ایالت را تشکیل دادند ولی بعد ها سنگاپور از این کشور جدا شد و اعلام استقلال کرد.

پایتخت این کشور کوآلالامپور و واحد پول رینگت است، مردم به زبان مالزیایی یا مالایی صحبت می کنند ولی اکثر مردم انگلیسی می دانند پس اگر قصد سفر به این کشور را دارید تأمل نکنید، مالزیایی ها مردمان خونگرمی هستند و از همه مهمتر اینکه می دانند با یک گردشگر چطور برخورد کنند، اگر در این کشور به مشکل برخوردید مطمئن باشید مالزیایی ها به شما کمک خواهند کرد.

با اینکه مالزی فرهنگ غنی دارد اما صنعت گردشگری این کشور بیشتر بر روی طبیعت گردی متمرکز است، مالزی دارای جزایر زیبا و طبیعت بکر است و از همه مهمتر تنوع زیستی بسیار زیاد در طبیعت این کشور به چشم می خورد پس اگر قصد سفر به این کشور را دارید لذت بردن از طبیعت مالزی را در الویت قرار دهید.

 

اطلاعات زیر شما را در سفر به مالزی راهنمایی می کند:

 

  • اورانگوتان ها:

با اینکه زیستگاه این نخستی دوست داشتنی و باهوش در برونئو و سوماترا است ولی در صباح و ساراواکای مالزی مراکز نگهداری از این حیوانات هم وجود دارد، نسل اورانگوتان ها در حال انقراض است پس موسسات زیادی در مالزی و دنیا به فکر ابقاء نسل این گروه از نخستیان افتاده اند.

در سفر خود به مالزی از این مراکز بازدید کنید قطعا باعث می شود تا بیشتر به طبیعت سیاره ایی که در آن زیست می کنیم احترام بگذاریم.

  • جزایر آرامش بخش:

در نوار ساحلی مالزی تا دلتان بخواهد، جزیره وجود دارد که هر کدام تبدیل به قطب گردشگری این کشور شده اند، برخی از این جزایر بکر مانده اند ولی بیشتر این جزایر برای بالا بردن صنعت توریسم سعی در ارائه ی خدمات گردشگری کرده اند.

از جمله ی این خدمات می توان به وجود هتل های زیبا و خانه های ییلاقی که روی آب واقع شده اند تا هر چه بیشتر امکان لذت بردن از دریا را برای شما فراهم کنند، به این خانه های ییلاقی اصطلاحاً بانگالو گفته می شود.

  • خیابان جانکر:

این خیابان در ایالت مالاکا واقع شده است و همینطور محله ی چینی ها در این خیابان قرار دارد، در این خیابان می توانید از انواع غذاهای خیابانی لذت ببرید، با اینکه مالزی آشپزی مختص به خود را دارد ولی در این خیابان از هشت پا تا انواع غذاهای آسیایی پیدا می شود، از آنجا که شکم گردی جز لاینفک سفر می باشد، بازدید از این محله توصیه می شود.

  •  پارک ملی تامان نگارا:

زمانیکه مالزی هنوز مستعمره ی انگلستان بود اسم این پارک ملی جورج شاه بود ولی بعد از استقلال به تامان نگارا تغییر یافت که به زبان مالایی جنگل ملی معنی می شود.

در این پارک هتل ها و اقامتگاه های زیادی وجود دارد و به شدت محافظت شده می باشد زیرا در این جنگل تنوع زیستی زیادی وجود دارد و یکی از قطب های طبیعت گردی این کشور هم بحساب می آید.

  • معماری اروپایی:

همانطور که می دانید، قبلا مالزی مستعمره ی بریتانیا بوده است به همین دلیل هم در برخی از ایالت های مالزی مثل مالاکا ساختمان ها و کلیساهایی به سبک معماری اروپایی دیده می شود.

  • باورهای مختلف:

اسلام دین رسمی در این کشور است و جمعیت مسلمان مالزی نسبت به ادیان دیگر بیشتر است ولی بطور کلی مالزی یک کشور چند مذهبی است و در کتب قدیمی از آن به عنوان یک کشور بودایی یاد شده است ولی بعد از استعمار، بریتانیایی ها با خود مسیحیت را آوردند، مطمئنا در سفر خود از این همزیستی ادیان لذت خواهید برد.

  • مدرنیته:

مالزی یک کشور امن برای سرمایه گذاری و همینطور تحصیل است، وجود دانشگاه های معتبر و بین المللی در ایالت کوآلا لامپور، مالزی را تبدیل به بهشتی برای دانشجویان کرده است.

وجود مراکز خرید لوکس و برج های مسکونی که هر کدام سر به فلک کشیده اند به خصوص در کوآلا لامپور این کشور را تبدیل به یک کشور مدرن و رو به جلو کرده است، یکی از معروفترین برج های این کشور که تبدیل به نماد شهر کوآلا لامپور هم شده است، برج های دوقلوی پاتروناس می باشد این دو برج توسط مرکز خرید سوریا بهم متصل شده اند.

  • غار ساراواک:

غار ساراواک که به بزرگترین غار طبیعی جهان شهرت دارد، مأمنی برای کوچکترین پستاندار دنیا که یک موش حشره خوار است می  باشد طول این غار 700 متر است و در آن رودی کوچکی هم جریان دارد.

این غار تبدیل به قطبی برای بوم گردی در این کشور شده است، اگر به مالزی سفر می کنید حتما بازدید از این غار را در لیست خود قرار دهید.

بطورکلی برای بوم گردی یا طبیعت گردی در این کشور حتما از یک طبیعت گرد کمک بگیرید یا با خود یک راهنما همراه داشته باشید.