ورود به حساب کاربری
کوچ سرفینگ چیست و چه کمکی به سفر شما می‌کند؟

شاید شما هم دیده باشید که برخی از گردشگران فقط با یک کوله‌پشتی به ایران سفر می‌کنند و سوالات مختلفی درباره محل اقامت، خوراک و در کل نوع سفر کردن این گردشگران در ذهن شما به وجود آمده باشد. به‌راستی سفر این افراد چگونه است؟

کوچ سرفینگ یا کاناپه گردی یک سرویس اینترنتی رایگان بر مبنای ارتباط ملیت‌های مختلف با یکدیگر و انتقال تجربیات سفر به دیگران است. کوچ سرفینگ یک راهکار خوب و مفید برای کم کردن هزینه اقامت در کشوری است که به آن سفر می‌کنید.

با ادامه این مقاله همراه باشید تا با هم بررسی کنیم که کوچ سرفینگ چطور هزینه‌های سفر را کم می‌کند.

اصول سفر به روش کوچ سرفینگ

در سفر‌های کوچ سرفینگ، برنامه‌ریزی دقیقی وجود ندارد. ممکن است که در حین سفر برنامه‌ای که از پیش تعیین کرده‌اید، تغییر کند و بخواهید به کشور دیگری بروید. شاید هم بخواهید مدت بیشتری در همان کشور بمانید و در شهرهای مختلف آن بگردید.

در مسافرت به شیوه کوچ سرفینگ می‌توانید میزبان خود را در سفر مشخص کنید. روند کار به این شکل است که ابتدا به کسانی که در سایت کوچ سرفینگ https://www.couchsurfing.com عضو هستند، درخواست اقامت می‌دهید. درخواست شما شامل متنی است که می‌نویسید و در آن تقاضای اقامت برای مدتی را ارائه می‌دهید. اگر کسی درخواست شما را پذیرفت، می‌توانید برای مدت مشخصی در محل زندگی او که در واقع میزبان شما شده است، اقامت کنید و از سفرتان لذت ببرید.

امنیت در کوچ سرفینگ

برخلاف اقامت در هتل که شما از امنیت آن اطمینان دارید، کوچ سرفینگ ناظری ندارد و شما باید پیش از انتخاب میزبان، بررسی‌های امنیتی لازم را انجام دهید. سایت کوچ سرفینگ به شما پیشنهاد می‌دهد که حتما اقامتگاه دومی هم در نظر بگیرید تا بتوانید در صورت احساس خطر یا هر گونه ناامنی، سریعا محل را ترک کنید.

البته با بررسی اطلاعات میزبان در سایت کوچ سرفینگ، می‌توانید از امنیت محل اقامت مطلع شوید؛ چرا که میزبان‌ها اطلاعات خود را در سایت ثبت می‌کنند و برخی از آن‌ها با پرداخت مبلغی، هویتشان را تایید هم می‌کنند. این میزبان‌ها تیک سبز رنگی در کنار اسمشان دارند و قابل اعتماد هستند.

بخش دیگری که برای حصول اطمینان از امنیت در این سایت وجود دارد، بخش توصیه‌نامه است. کسانی که در منزل میزبان خاصی بوده‌اند، تجربیات خود را از میزبانی او و محل اقامتشان با دیگران به اشتراک می‌گذارند. هنگامی‌که می‌خواهید به کسی درخواست اقامت دهید، حتما نگاهی به توصیه‌نامه‌های دیگران درباره او بیاندازید. هرچه تعداد توصیه‌نامه‌های مثبت بیشتر باشد، میزبان مورد اعتمادتر است.

نکته دیگری که برای ایجاد امنیت نیاز است و سایت کوچ سرفینگ هم آن را توصیه می‌کند، حس درونی است؛ به این معنی که اگر یک درصد هم احتمال می‌دهید که محل اقامت‌تان مشکلی دارد یا امنیت‌تان در خطر است، به حس درونی خود اطمینان کنید و محل را ترک کنید.

کوچ سرفینگ با راهنما

علاوه بر امکانات میزبانی و مهمانی، در سایت کوچ سرفینگ می‌توانید راهنمای محلی هم داشته باشید به این ترتیب که ممکن است برخی از افرادی که برای آن‌ها درخواست اقامت می‌فرستید، درخواست شما را رد کنند و در عوض به شما پیشنهاد بدهند که برای خوردن قهوه یا پیاده‌روی شما را همراهی کنند.

دیدن یک شهر با تمام جزییات همراه یک راهنمای محلی تجربه‌ای بسیار شیرین و دل‌چسب برای شما رقم می‌زند که لذت سفر را دو چندان می‌کند. شاید در ابتدا فکر کنید که چرا کسی باید از وقت خود بگذرد تا شما را با شهر آشنا کند اما هزاران نفر در هر شهر و کشوری با هدف انتقال فرهنگ و مهمان‌نوازی به شما صادقانه خدمت خواهند کرد!

ویزاجت چگونه در کوچ سرفینگ به شما کمک می‌کند؟

از آنجایی‌که برای سفر به کشورهای مختلف باید ویزا دریافت کنید، می‌توانید از سایت ویزاجت درباره شرایط دریافت ویزای کشورهای مختلف اطلاعات کافی به دست بیاورید. ممکن است بخواهید از چندین کشور دیدن کنید، پس لازم است بدانید که شرایط دریافت ویزای کشور مقصد در خاک کشوری دیگر چگونه است. ممکن است در طول سفر مقصدتان عوض شود و بخواهید مطلع شوید که برای سفر نیاز به ویزای خاصی دارید یا نه. همچنین می‌توانید با استفاه از ویزاجت ویزای سفر‌تان را دریافت کنید یا حتی در حین مسافرت، ویزای کشور دیگری را در صورتی که امکان صدور ویزای الکترونیک وجود داشته باشد، از ویزاجت درخواست کنید.

کوچ سرفینگ یک وب‌سایت در زمینه گردشگری است و هدف آن به حداقل رساندن هزینه‌های سفر است. مسافرت به شیوه کوچ سرفینگ یک راهکار مناسب برای تبادل فرهنگ میان کشورهای مختلف است. می‌توانید پس از اخذ ویزا با ویزاجت و با استفاده از امکانات سایت کوچ سرفینگ، فرهنگ کشورهای مختلف را بشناسید، آداب‌ و رسوم مردم آن‌ها را ببینید و تجربه‌های منحصر‌به‌فردی کسب کنید.