ورود به حساب کاربری
ده جهانگرد برتر دنیا از نگاه روزنامه Independent

در زیر به معرفی 10 جهانگرد برتر دنیا میپردازیم

 : APHRA BEHN -1 

اولین نویسنده ی زن انگلیسی بود که از طریق نویسندگی امرار معاش میکرد او به کشورهایی چون هلند، ایتالیا و بلژیک سفر کرد. در بلژیک به عنوان جاسوس برای کشورش خدمت میکرد.

2- MICHAEL PALIN :

بازیگر و کمدین انگلیسی ، او که در تلویزیون کار میکند بیشترین سفرها را  نسبت به کسانیکه در تلویزیون کار میکنند دارد .

او یک dromomaniac است (اختلال روانی که فرد بیش از حد به گردش و سیاحت میپردازد)

3- YURI GAGARIN :

او یک خلبان از خانواده ی کارگری بود، دوران کودکی سختی را گذراند ولی در بزرگسالی تبدیل به اولین کسی شد که دور مدار زمین را طی کرده است او بعد ها در یک حادثه هواپیمایی کشته شد.

4-FRIDTJOF NANSEN :

فریتیوف نانسن اولین کسی بود که کلاهک یخی گرینلند و اقیانوس منجمد شمالی را پیمود، وی همچنین در استقلال نروژ از سوئد نقش داشت و حتی اولین سفیر نروژ در انگلستان شد. وی همچنین برنده ی جایزه صلح نوبل بود، او بعد از جنگ جهانی اول برای ارتقا صلح فعالیت های بسیاری کرد.

5-CHARLES DARWIN :

بنیانگذار نظریه ی انتخاب طبیعی، چارلز داروین یک زیست شناس بود به همین خاطر طبیعت گرد خوبی هم بود. او به سواحل آمریکای جنوبی و جزایر دور افتاده ایی چون : تاهیتی و گالاپاگوس سفر کرد.

6-CHRISTOPHER COLUMBUS :

او کسی بود که باعث شد قلمرو امپراطوری اسپانیا توسعه یابد و باعث کشف قاره آمریکا شد.

او فقط مواقعیکه در حد مرگ مریض میشد دست از سفر کردن برمیداشت و به امراضی چون تب زرد، آبله مرغان، سرخک در سفرهای خود دچار شد.

7-IBN BATTUTA :

ابن بطوطه که هم معاصر مارکوپولو بود چهار برابر وی جهانگردی کرد و از خود سفرنامه ایی ارزشمند با نام سفرنامه ی ابن بطوطه بجا گذاشت وی زاده ی مراکش بود و از تبار بربرها، او به سمت مکه حرکت کرد و در مسیر خود از کشور هایی چون یمن ، عراق ، ایران ، مصر ، بحرین،  شام، فلسطین و هندوستان و جزایر مالدیو دیدن کرد.

8- SIR RICHARD BURTON :

او یک شرق شناس بریتانیایی بود و کتاب های زیادی را از عربی به انگلیسی ترجمه کرد که میتوان به داستان های هزار و یک شب اشاره کرد.

او همچنین بعنوان یک غیر مسلمان بطور مخفیانه به مکه مسافرت کرد و سفر حج انجام داد و سفرنامه هایی از خود بجای گذاشت.

9- XUANZANG :

او یک راهب بودایی چینی بود که به یک جهانگرد تبدیل شد، او باعث پیوند آیین بودای چینی و هندی بود و از وی آثاری هم بجا مانده، او به کشور هایی چون افغانستان، پاکستان، هندوستان سفر کرد.

10-CAPTAIN JAMES COOK :

او یک دریانورد بریتانیایی بود که سه سفر اکتشافی بزرگ را فرماندهی کرد، بسیاری از جزائر اقیانوس ارام و استرالیا و زلاند نو.

حتی بنام وی دانشگاهی در استرالیا بنا شده است و همچنین جزیره ایی به نام وی وجود دارد. او روحیه ایی خستگی ناپذیر در کشف کردن مناطق جدید و سفر کردن داشت.