ورود به حساب کاربری
ویزای دبی - اخذ ویزای دبی آنلاین ، سریع و ارزان کارگزار ویزای دبی

ویزای دبی ( امارات ) - اخذ ویزای توریستی دبی آنلاین ، سریعترین و ارزانترین کارگزار ویزای دبی

ویزای دبی یا به صورت کلی‌تر ویزای امارات یکی از داغ‌ترین عبارت‌های جستجو در میان ایرانیان و دیگر کشورهای دنیا است. بسیاری از افراد به این فکر می‌کنند که در طول عمر خود باید حتما از کشور امارات و شهر رویایی دبی دیدن کنند. دبی را به عنوان نگین خلیج فارس یاد می‌کنند؛ شهری که به قطب تجارت جهانی تبدیل شده و غول‌های تکنولوژی و دیگر صنایع حضور در آن و یا داشتن شعبه در آن را برای خود الزامی می‌بینند.

این شهر در میان ایرانیان نیز بسیار مشهور است. خیلی از افراد به آن سفر کرده‌اند و بسیاری نیز قصد سفر دارند که البته دلایل بسیاری می‌توان نام برد. پیشرفت امارات متحده عربی و به ویژه شهر دبی در طی چند سال اخیر باعث شده تا آن را با سنگاپور و هنگ کنگ مقایسه کنند و چه بسا که در سال‌های آینده بتواند حتی جای این دو را نیز بگیرد.

چرا همه به دنبال ویزای دبی هستند؟

علت اینکه بسیاری از افرادی به دنبال ویزای دبی هستند و می‌خواهند ویزای کشور امارات را در پاسپورت خود داشته باشند به پس زمینه‌ها و ظرفیت‌های این کشور برمی‌گردد. دبی به عنوان شهر آسمان خراش‌ها، بنادر تجاری و سواحل شناخته می‌شود که همین سه مشخصه آن را برای تجارت، بازرگانی و گردشگری به منطقه‌ای ایده‌آل تبدیل کرده است.

جاذبه های گردشگری دبی

بسیاری از افرادی که به دنبال اخذ ویزای دبی در ویزاجت هستند، مجذوب جاذبه های گردشگری و سایت های توریستی دبی و در کل امارات متحده عربی شده‌اند و نمی‌توانند برای سفر به آن صبر داشته باشند. دبی یک منطقه بدون جرم است و درهای آن به روی تجارت و کسب‌وکار کاملا باز شده‌اند. مناطق غربی دبی دارای اکوسیستمی متعادل با ساحل‌های شنی است که آن را برای گردشگری ایده‌آل ساخته است. به دلیل نبود جزیره در شهر دبی، حاکمان تصمیم گرفتند تا جزایر دست‌ساز غول پیکری ایجاد کنند که خود یکی از قطب‌های گردشگری این شهر شده است. معروف‌ترین این جزایر را می‌توان جزیره نخل خرمای جمیرا دانست که به شکل درخت خرما ساخته شده است.

 

اقتصاد دبی

جاذبه‌های گردشگری دبی را نمی‌توان تنها دلیل برای سفر افراد به این شهر زیبا و رویایی دانست. در واقع، یکی از دلایل اصلی درخواست ویزای دبی ، اقتصاد این شهر است که برخلاف تصور عموم، اتکایی به نفت ندارد. در این شهر دو بندر بین‌المللی بسیار بزرگ قرار دارند که آن را به قطبی برای تجارت و بازرگانی در منطقه خاورمیانه تبدیل کرده است. منطقه آزاد Jebel Ali در 1980 تاسیس شد تا سرمایه‌گذاران صنعتی را به این شهر وارد کند. در حال حاضر صنایع آلومینیوم، خودروسازی و تولید سیمان و دیگر مصالح ساختمانی در این منطقه فعال هستند.

انواع ویزای دبی کدام هستند؟

همانطور که دریافتید، ویزای دبی یک مدرک مهم برای سفر به یکی از بهترین کشورهای خاورمیانه است که از نظر گردشگری می‌توان آن را زبان‌زد دانست. البته شهروندان همه کشورها برای ورود به امارات متحده عربی و شهر دبی مستلزم دریافت ویزا نیستند. برای مثال، شهروندان آمریکا، کانادا، استرالیا و ژاپن می‌توانند بدون داشتن ویزا تا 30 روز در این کشور حضور داشته باشند. شهروندان کشورهای عضو شینگن نیز می‌توانند با ورود به دبی و ثبت مهر ورودی تا 90 روز اقامت را در مدت 6 ماه به صورت مالتیپل داشته باشند. اما در خصوص کشورهای دیگر از جمله ایران، شخص باید برای ورود ویزای امارات را دریافت کند که برای این کار نیز انواع مختلف ویزا وجود دارد.

انواع ویزای امارات عبارتند از:

 • ویزای تجاری یا Business Visa
 • ویزای کار از راه دور یا Remote Work Visa
 • ویزای گردشگری یا Tourist Visa
 • ویزای درمانی (اجازه ورود) شخص و همراه یا Patient and Companion Entry Permits
 • ویزای شهروندان کشورهای عضو پیمان GCC (کشورهای عضو در شورای همکاری خلیج فارس)
 • ویزای ترانزیتی دبی
 • ویزای دانشجویی دبی

ویزای توریستی دبی

بدون شک ویزای توریستی دبی در اوایل فهرست عباراتی است که ایرانیان برای سفر خارج از کشور جستجو می‌کنند. دریافت ویزای دبی برخلاف دیگر کشورها بسیار سریع و آسان است و خوبی آن را می‌توان در یک پروسه کاملا انلاین و بدون نیاز به مصاحبه حضوری خلاصه کرد. البته خود فرد شخصا نمی‌تواند برای دریافت ویزا اقدام کند و برای همین منظور نیاز است که از یک آژانس گردشگری و یا شرکت‌هایی که خدمات گردشگری دارند اقدام کند. به صورت جزئی‌تر، برای درخواست ویزای توریستی امارات به دو طریق شخص می‌تواند اقدام کند:

 1. دریافت ویزای توریستی از طریق ایرلاین‌های مسافربری
  شرکت‌های هواپیمایی امارات می‌توانند در زمینه دریافت ویزای گردشگری این کشور به شما کمک کنند، البته هر شرکت شرایط و پیش نیازهای خاص خود را دارد. برای مثال، می‌توان یکی از اصلی‌ترین این پیش نیازها را در سفر با همان شرکت ایرلاین دانست. اتحاد ایرویز، امارات ایرلاین، فلای دبی و ایر عربیا شرکت‌های هواپیمایی هستند که می‌توانید برای دریافت ویزای توریستی خود از آن‌ها اقدام کنید که شاید برای ایران گزینه زیاد مطلوبی نباشد.
 2. دریافت ویزای توریستی از طریق آژانس‌های گردشگری و هتل‌ها
  بعضی از هتل‌های مستقر در دبی نیز می‌توانند در زمینه دریافت ویزای توریستی برای شما اقدام کنند. آژانس‌های گردشگری نیز مشروط به خرید بلیط از آن‌ها می‌توانند برای شما ویزای توریستی دریافت کنند. همچنین می‌توانید از طریق آژانس‌های گردشگری مستقر در کشور خود نیز که با ارائه‌دهندگان تورهای محلی همکاری می‌کنند تماس بگیرید تا برای ویزای شما اقدام کنند.

در نظر بگیرید که باید حتما اعتبار آژانس گردشگری مورد نظر خود را بررسی کنید، چرا که مدارک شخصی شما را دریافت خواهند کرد. در این رابطه می‌توانید با سفارت امارات متحده عربی در کشور خود ارتباط داشته باشید.

ویزای توریستی دبی به دو صورت سینگل و مولتی صادر می‌شود. ویزای سینگل به ویزایی گفته می‌شود که فرد با داشتن آن تنها می‌تواند یکبار به خاک امارات ورود کند. ویزای مولتی یا مالتیپل این امکان را برای دارنده فراهم می‌کند تا چندین مرتبه بتواند وارد خاک این کشور بشود.

 • ویزای 48 ساعته یا دو روزه
  در صورتی که نیاز به ویزای دبی دارید و در عین حال زمان کمی برای سفر دارید، ویزای 48 ساعته می‌تواند یک گزینه ایده‌آل برای شما باشد. این ویزا منحصر به ایرلاین امارات است و از سوی ایرلاین‌های این کشور صادر می‌شود و قابل تمدید نخواهد بود. برای این ویزا 30 روز اعتبار در نظر گرفته شده و شخص در این بازه زمانی می‌تواند سفر خود را به مدت دو روز انجام دهد.
 • ویزای 96 ساعته یا 4 روزه
  این ویزا امکان سفر چهار روزه و اقامت در شهر دبی و دیگر شهرهای امارات متحده عربی را فراهم می‌سازد. این ویزا نسبت به دیگر اقسام ویزاهای امارات زمان بیشتری برای صدور در بر خواهد گرفت که بین 4 تا 7 روز کاری است. ویزای 4 روزه تنها به صورت یک بار ورود صادر می‌شود و تا یک ماه از زمان صدور اعتبار سفر دارد. در نظر داشته باشید که این ویزا قابلیت تمدید ندارد و پس از 4 روز شخص باید خاک امارات را ترک کند تا مشمول جریمه نشود.
 • ویزای 14 روزه یا دو هفته‌ای
  این ویزا دارای اعتبار سفر 58 روزه است و شخص دو ماه فرصت برای سفر دارد. همچنین امکان اقامت دو هفته‌ای را برای دارند فراهم می‌سازد و این امکان وجود دارد تا شخص بتواند با پرداخت هزینه این ویزا را در خاک امارات تمدید کند. دیگر موضوعی که در رابطه با این ویزا باید به آن اشاره کرد صدور آن به صورت سینگل است.
 • ویزای یک ماهه سینگل
  این ویزا دارای اعتبار 58 روزه است و شخص یک بار اجازه ورود به خاک امارات را برای مدت اقامت 30 روزه دارد. از ویژگی‌های این ویزا می‌توان به قابلیت تمدید آن برای یک بازه 30 روزه دیگر اشاره کرد.
 • ویزای یک ماهه مولتی
  این ویزای امارات را می‌توان به نوعی پرطرفدارترین ویزا دانست. این ویزا دارای مدت اعتبار 58 روزه است و فرد می‌تواند چندین بار وارد خاک این کشور بشود. توجه داشته باشید که مجموع روزهای حضور شما در خاک امارات نباید از یک ماه فراتر برود، فرقی نمی‌کند که چند بار در این بازه 2 ماهه به دبی وارد یا از آن خارج می‌شوید.
 • ویزای 90 روزه سینگل یا سه ماهه
  ویزای سه ماهه دبی نیز محبوبیت بسیاری دارد. این ویزا به صورت یکبار ورود است و برای افرادی که مدت زمان طولانی را در خاک امارات می‌مانند بهترین گزینه ممکن است. این ویزا دارای اعتبار ورود 90 روزه است و 90 روز اقامت را برای شما فراهم خواهد کرد. در صورت تمایل می‌توانید با پرداخت هزینه این ویزا را مجددا تمدید کنید.
 • ویزای 90 روزه مولتی
  با داشتن این ویزا فرد می‌تواند مجموعا 90 روز را در خاک امارات متحده عربی یا شهر دبی سپری کند. توجه داشته باشید که برخلاف ویزای سینگل که به صورت پیوسته است، فرد دارنده این ویزا می‌تواند به دفعات وارد امارات شده و یا از آن خارج شود اما نباید مجموع روزهای حضور او در این کشور بیشتر از 90 روز شود. این ویزا را با صرف هزینه می‌توانید مجددا تمدید کنید.

برای دریافت ویزای دبی چه مراحلی باید سپری شود

تمامی مراحل دریافت ویزای دبی به صورت آنلاین هستند و در ویزاجت این پروسه روندی بسیار ساده دارد تا در کمترین زمان ممکن بتوانید ویزای خود را دریافت کنید. کافی است که مدارک خود را برای ویزا جت و یا هر کارگزار دیگری که به آن اطمینان دارید ارسال کنید تا مورد بررسی قرار بگیرد. تاییدیه مدارک پس از بررسی به اطلاع متقاضی رسانده خواهد شد.

کارگزار با آپلود مدارک متقاضی و تکمیل فرم‌های مربوطه درخواست خود را به اداره مهاجرت امارات متحده عربی ارسال می‌کند و پس از بررسی آفیسر اداره مهاجرت پاسخ ارسال می‌شود. کارگزار دارای پنل اختصاصی در اداره مهاجرت است و در صورت ریجکت شدن ویزا، علت این موضوع در همان پنل قرار خواهد گرفت.

مدارک مورد نیاز ایرانیان برای ویزای توریستی امارات (دبی)

خوشبختانه مدارک پیچیده‌ای برای ویزای امارات نیاز نیست و فرد می‌تواند به سرعت مدارک خود را آماده کند. برای این منظور نیاز به تصویر واضح از صفحه اول پاسپورت متقاضی است. در نظر داشته باشید که از اعتبار پاسپورت شما باید بیشتر از 7 ماه باقی مانده باشد.

 • تصویر واضح از صفحه اول شناسنامه
 • اسکن واضح از کارت ملی متقاضی
 • تصویر پرسنلی فرد متقاضی با پس زمینه سفید و نمای کامل صورت

اداره مهاجرت امارات ممکن است که برای هر یک از مدارک یاد شده درخواست ارائه مجدد مطابق با کیفیت مورد نظر خود را داشته باشد که در این صورت از سوی کارگزار به شما اطلاع داده خواهد شد.

بر اساس جدیدترین قوانین ارائه شده از سوی اداره مهاجرت امارات، بیمه‌نامه بین‌المللی سفر برای پوشش هزینه‌های کرونایی نیز مورد نیاز است. در صورتی که نیاز به درمان فرد متقاضی مبتلا به کرونا در امارات باشد این هزینه از سوی بیمه باید تامین شود. در نظر بگیرید که بیمه‌های ایرانی برای دریافت ویزای دبی مورد قبول نیستند، چرا که هزینه درمان کرونا را پوشش نمی‌دهند، از این رو نیاز است تا بیمه نامه سفر بین‌المللی برای شما صادر شود. به همین منظور باید زمان تقریبی سفر خود به دبی را از قبل مشخص کنید تا در بیمه نامه درمانی شما ثبت شود.

همچنین نیاز است که پیش از سفر پاسخ تست منفی کرونا با روش PCR را در بازه زمانی 72 ساعته با خود همراه داشته باشید تا از ورود شما به امارات جلوگیری نشود.

دولت امارات این امکان را فراهم کرده تا شخص بتواند به مدت 30 روز و برای دو مرتبه ویزای خود را بدون نیاز به ترک این کشور تمدید کند. مسافران می‌توانند در ازای پرداخت 600 درهم ویزای خود را تمدید کنند. برای کسانی که از مدت زمان ویزای آن‌ها 10 روز گذشته و امارات را ترک نکرده‌اند، به ازای هر روز حضور مبلغ 100 درهم به صورت جریمه دریافت خواهد شد. 

ریجکتی ویزای دبی

امارات نیز همانند همه کشورها دلایل خاص خود را برای ریجکتی ویزا دارد که در زیر به بعضی از این موارد اشاره خواهیم کرد:

 1. در صورتی که فرد درخواست‌کننده ویزای امارات اقامت این کشور را داشته باشد و بدون اطلاع مراجع قانونی خاک این کشور را ترک کرده باشد، در این صورت نیاز است که برای دریافت ویزای این کشور به مراحع قانونی علت ترک خاک امارات را توضیح دهد.
 2. چنانچه فرد دارای سابقه کیفری در خاک امارات باشد که شامل کلاهبرداری، تقلب و جعل اسناد است نمی‌تواند ویزای این کشور را دریافت کند و درخواست او برای ویزای دبی ریجکت خواهد شد.
 3. اگر قبلا ویزای این کشور را دریافت کرده‌اید و در مدت زمان اعتبار ویزا نتوانستید به آنجا سفر کنید نیاز است که کارگزار مدارک پیشین شما را پاک کند، در غیر اینصورت درخواست شما ریجکت خواهد شد.
 4. چنانچه مدارک شما مخدوش باشد و به صورت واضح قابل مشاهده نباشد، درخواست شما رد خواهد شد.
 5. چنانچه فرد زیر 18 سال و سالمند بالای 70 سال به تنهایی نسبت به دریافت ویزا اقدام کند با ریجکتی مواجه خواهد شد.

در نظر داشته باشید که در صورت رد شدن درخواست ویزا، هزینه‌های دریافتی قابل استرداد نخواهد بود. اداره مهاجرت امارات ممکن است که دلیل ریجکتی شما را بیان نکند و در این زمینه هیچ مسئولیتی بر گردن آن اداره نیست.

 

سایر ویزاهایی که برای دبی صادر می‌شود

ویزای کار و تجارت

یکی دیگر از ویزاهایی که برای دبی صادر می‌شود ویزای کار و  تجارت است. این ویزا جزو ویزاهای طلایی است که به صورت بلند مدت از سوی دولت امارات برای فرد متقاضی و خانواده او صادر خواهد شد. بر اساس این ویزا، متخصصان هر کشور می‌توانند با داشتن تجربه کاری مفید و قابلیت کارآفرینی کسب و کار خود را در دبی راه‌اندازی کنند. از نظر دولت امارات کارآفرین کسی است که می‌تواند با در نظر گرفتن تخصص خود کسب و کاری راه‌اندازی کند و تمایل دارد که این کار را در امارات انجام دهد. برای این منظور فرد متقاضی باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • مدارک لازم برای اثبات کارآفرینی
 • فرد متقاضی باید اکثریت سهام شرکت را داشته باشد
 • متقاضی ویزای دبی باید تمایل داشته باشد که به این شهر نقل مکان کند

در نظر داشته باشید که متقاضی باید سوابق امنیتی و سلامت درستی داشته باشد تا درخواست او از سوی اداره مهاجرت امارات ریجکت نشود. پس از بررسی مدارک مورد نیاز، چنانچه فرد واجد شرایط شناخته شود دعوتنامه‌ای از سوی اداره مهاجرت امارات دریافت خواهد کرد. این دعوتنامه یک ویزای ماهه موقت را به همراه خواهد داشت که شخص با ورود به دبی باید آن را به اقامت موقت تبدیل کند. این ویزا به صورت مولتی است و در بازه زمانی 6 ماهه اعتبار دارد. همچنین در صورتی که درخواست فرد ریجکت شد، می‌تواند پس از 3 ماه مجددا درخواست کند.

ویزای تحصیلی امارات

یکی دیگر از جاذبه‌هایی که مسافران را به امارات می‌کشاند، دانشگاه‌های این کشور است که دارای اعتبار و نمرات خوبی در سطح جهانی هستند. برای افرادی که قصد تحصیل در مدارس، دانشگاه‌ها و یا مراکز آموزشی امارات را دارند ویزای 5 ساله صادر می‌شود، مشروط به اینکه متقاضی دارای شرایط ذیل باشد:

 • چنانچه فرد به دنبال ویزای تحصیلی دبی در مقطع مدرسه باشد باید در تمامی نمرات مقطع قبلی خود 95٪ نمرات را دریافت کرده باشد. این ویزا برای افرادی که بین 11 الی 18 سال سن دارند صادر می‌شود.
 • دانشجویانی که به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا هستند باید مطابق با سیستم معدل‌گیری آمریکا یا GPA حداقل معدل آن‌ها در مقطع قبلی 3.75 باشد.
 • ویزای تحصیلی این امکان را فراهم می‌سازد تا فرد متقاضی به همراه اعضای خانواده خود به دبی سفر کند. برای این منظور، مدارک زیر برای ویزای دبی جهت تحصیل مورد نیاز است:
 • مدارک تاییدیه سلامت یا مدارک پزشکی
 • تاییدیه تمکن مالی متقاضی جهت تامین مخارج از سوی دانشگاه، خانواده و یا اقوام
 • نامه مربوط به اداره کل اقامت و امور اتباع خارجی

 

هزینه های گردشگری در دبی

یکی از دغدغه‌هایی که برای متقاضیان سفر به امارات وجود دارد، هزینه های گردشگری در دبی است که با توجه به شرایط کنونی کشور می‌تواند متغیر باشد. اولین هزینه‌ای که برای سفر به دبی باید پرداخت کنید مربوط به بلیط هواپیما و ویزا است که از سوی ایرلاین‌ها و آژانس‌های گردشگری به شما اعلام خواهد شد. هزینه دوم به نام عوارض خروج از کشور شناخته می‌شود که از سوی دولت تعیین شده و باید در فرودگاه آن را پرداخت کنید.

اما هزینه‌های جاری در داخل خاک امارات و شهر دبی که نرخ تقریبا ثابتی دارد و برای افراد بسته به نوع سفر آن‌ها قابل ارزیابی است. باید در نظر داشته باشید که آیا مسافرت مقرون‌به‌صرفه‌ای دارید و یا می‌خواهید که بهترین امکانات و تفریحات را در دبی داشته باشید و به نوعی، مسافرت لاکچری تجربه کنید.

اقامتگاه و هتل

هتل‌های دبی قیمت‌های متفاوتی دارند و برای هر بودجه‌ای می‌توان محلی برای اقامت پیدا کرد. در این شهر بزرگ، بعضی از گران‌ترین هتل‌های دنیا قرار دارند و هتل‌های ارزان‌تر نیز وجود دارند. هزینه اتاق‌های هر هتل بسته به لوکیشن، میزان مسافران ورودی به هتل و تعداد ستاره‌های آن متغیر است. ممکن است یک اتاق دو نفره در هتل برج‌العرب داشته باشید و شبی 2000 یورو پرداخت کنید و یا یک هتل ارزان‌تر بروید و این مبلغ را برای 2 هفته اقامت بپردازید. پس حتما پیش از اقدام برای دریافت ویزای دبی از قیمت هتل‌ها اطلاع کسب کنید.

خوراک و غذا

همانند هتل، هزینه‌های خورد و خوراک نیز تا حدودی در دبی متفاوت هستند. البته قیمت اقلام خوراکی در فروشگاه‌ها دارای نرخ‌های ثابتی هستند اما هزینه غذا در رستوران‌ها بسته به نوع رستوران متفاوت است. قیمت غذا در رستوران هتل‌ها نسبت به رستوران‌های داخل شهر به مراتب بالاتر است و ممکن است بعضا تا دو برابر اختلاف داشته باشند. غذاخوری‌های زنجیره‌ای مانند مک دونالد و KFC نیز دارای قیمت‌های معقولی هستند و برای افرادی که مسافرت اقتصادی و یا متوسط دارند گزینه خوبی خواهند بود. به صورت تخمینی، هزینه غذا برای 5 نفر در رستوران‌های معمولی بین 240 تا 500 درهم متغیر هستند. 

هزینه های خورد و خوراک در دبی را می‌توان به شکل زیر خلاصه کرد:

انواع نوشیدنی: 15-18 درهم

انواع اسموتی و شیک: 24-30 درهم

منوهای مخصوص کودکان که اغلب نوشیدنی‌های سبک دارند: 25-40 درهم

پیش غذا و دسر: 20-40 درهم

انواع ساندویچ و برگر: 35-55 درهم

غذاهای اصلی: 40-100 درهم- غذاهای محلی امارات به مراتب ارزان‌تر هستند و می‌توان یک وعده ایده‌آل را با 40 درهم صرف کنید اما غذاهایی مانند استیک ممکن است تا 150 درهم متغیر باشد.

در نظر داشته باشید که هزینه‌های مربوط به حمل و نقل در دبی زیاد بالا نیست و استفاده از سیستم حمل و نقل شهری همانند مترو، تاکسی و اتوبوس بسیار ارزان هستند.

 

مدت زمان اعتبار ویزای دبی (امارات) چقدر است؟

آیا نتیجه تست کرونا برای دبی الزامی است

چه افرادی از ارائه جواب تست منفی کرونا معاف هستند؟

آیا پس از رسیدن به امارات هم نیاز به انجام تست کرونا وجود دارد؟

در صورت مثبت شدن تست کرونا در دبی چه اقدامی باید کرد؟

آیا ارائه نسخه موبایلی تست منفی کرونا قابل قبول است؟

اپلیکیشن ثبت اطلاعات برای دبی چه نام دارد و چطور باید آن را دانلود کرد؟

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای دبی چیست؟

ویزای دبی چند روزه میاد

آیا واکسن سینوفارم مورد تایید کشور امارات است ؟

آیا بیمه مسافرتی برای ورود به دبی الزامی است ؟

موارد الزامی برای سفر به دبی

شرایط کرونا برای ورود به دبی

واحد پول امارات